Telemark Fest Špindl 2010

Víkend 3. až 4. 4. hostil již 4. ročník Telemarkfestu ve Špindlerově Mlýně. I Krakonoš se tuto akci těšit, a tak nám seslal sluníčko.
Hlavní program, jako již tradičně, probíhal v sobotu. Slovem a hudbou nás po celý den provázeli speakeři Petr Klimbera a Tomáš Ivanovič. Pro telemarkisty všech úrovní bylo připraveno několik disciplín. Tou královskou byl Hudy telemark cross. Ve speciálně upravené trati s jezdeckou i běžeckou částí závodilo na 4 desítky závodnic a závodníků. Vítězei se v závodě plném karambolů stali Pavla Zavoralová a Jirka Kolín. Skok do dálky po norském vzoru byl druhou velmi zajímavou disciplínou. I do tohoto závodu nastoupilo téměř 30 borců, aby závodilo o to, kdo doskočí dále a jakou technikou. Vítězem se stal Filip Braun, jehož vítězný skok měřil 17 metrů.
Pro začátečníky i pokročilé byla k dispozici celý den půjčovna, kde mohli testovat různé typy bot, lyží a vázání.
Kdo se chtěl něco přiučit, slyšet pár užitečných rad a typů, nebo jen tak zajezdit s partou telemarkistů, pro toho tu byli speciální workshopy. Dopoledne probíhali pro začátečníky i pokročilé a odpoledne už jen pro pokročilé.
Během celého dne probíhal na malém hanku Skiareal open závod v obřím slalomu pro veřejnost. Každý mohl jet neomezený počet jízd a počítal se nejrychlejší čas. Pro ty, které ježdění omrzelo byly připraveny doprovodné disciplíny jako lukostřelba, bungee running, létající Max, nebo trampolína. Děti mohli zdarma využít lyžařskou školičku a zúčastnit se skupinové výuky.
Celodenní blok aktivit byl završen vyhlášením vítězů. Večer na nás čekal Erpet., kde byl prostor poklábosit, popít, zkouknout fotky z uplynulého dne, poslouchat live hudbu nebo jen si jen vychutnávat atmosféru večera v příjemném kolektivu lidí.
V neděli se menší skupina vydala na výlet do hor. Cílem byl bufet Na rozcestí. Po povinném občerstvení (dršťkovka, palačinky, myslivec s kolou) následoval návrat do Špindlu a tím i úplný konec telemarkfestu.
Co říci na závěr? Děkujeme Vám všem, že jste přijeli a zúčastnili se. Pomalu začínáme připravovat festival na příští rok a doufáme, že přijedete a vezmete i další telemarkisty.

Fotky z akce naleznete ve fotogalerii a výsledky zde

Díky a teleskol Freeheel.cz

nahoru