Skimaskyáda

Na závěr špindlerovské lyžařské sezóny jsme se zúčastnili již tradiční skimaskyády na Horních Mísečkách. Letošní 7. ročník se konal 11. 4. a připraven byl bohatý program plný soutěží.

My jsme se rozhodli vyrazit jako lyžníci na „zbrusu nových“ starých lyžích a v dobových kostýmech. Když se nám podařilo obout se do vázání a vyjet lanovkou na Medvědíně nahoru, čekal nás sjezd na Mísečky. Sice jsme naše luxusně připravené lyže před jízdou důkladně namazali, ale v mokrém jarním sněhu nám to nebylo moc platné.
Machytka se v tu chvíli zdála pekelně prudká a dlouhá a boule na ni téměř nesjízdné. Předváděli jsme úchvatné oblouky, jaké známe z dobových fotek, s dlouhým krokem a přívratným postavením. Nakonec jsme sjezd zvládli a v rámci skimaskyády se začlenili do velkého množství masek všude okolo.
Nutno podotknouti, že naše skupina „kroky Františka Janečka“ s beruškou Martinou obsadila 3. místo v hodnocení dospělých masek. Naše dámské trio se zúčastnilo soutěže trojlyžníků, kdy i přes úvodní pád holky soutěž dokončily. Z ostatních disciplín stojí za zmínku jízda přes bazén, paralelní slalom na sněžnicích či tradiční skicross dětí i dospělých. Celý program byl zakončen nočním ohňostrojem. Ke všeobecné pohodě nechyběla klobása a pivko.
Cesta zpět dolů pro nás byla spíš pochoďákem než jízdou. Lyže se sjetým voskem už nejeli a my jsme celou cestu dolů "ťapali".

Každopádně jsme v jízdě na dřevěných lyžích našli zalíbení a budeme se snažit náš styl, vybavení i kostýmy zdokonalovat.

nahoru,