1.Mistrovství ČR v Historickém Lyžování

Jedná se o závody na starých dřevěných lyžích, v Čechách vžité pod názvem "jasanky", při kterých se budou závodníci po sjezdovce prohánět v dobovém oblečení, s dobovým vybavením a diváci se tak budou moci ponořit do počátku minulého století, kdy u nás probíhali jedny z prvních lyžařských závodů.
Jde o obdobu závodů, které mají v Alpských zemích velkou tradici a oblibu. Těchto závodů se tam koná nespočet, včetně oficiálního mistrovství světa a účastní se ho jak mladí závodníci, tak staří matadoři, kteří kdysi na podobných lyžích začínali a mnohdy i ve vysokém věku školí své výrazně mladší soupeře!
My se pokoušíme takovou tradici založit i u nás a připojit se tím k alpským spolkům, které se určitě rádi zúčastní i našich závodů. Závody budou probíhat ve dvou disciplínách a to ve dvoukolovém slalomu a ve skocích na lyžích. Závodníci budou rozděleni do kategorií podle úrovně lyžařského vybavení, podle věku a pohlaví. V rámci závodního dne proběhne také vložený amatérský slalomový závod ve znovuobjeveném telemarkovém stylu, pro změnu na nejmodernějších lyžích této kategorie, který je zde u nás poměrně žhavou novinkou a na našich sjezdovkách se potkáváme s prvními průkopníky v tomto staronovém stylu. Pro diváky i závodníky je to celodenní akce, která bude zakončen slavnostním vyhlášením a ohňostrojem po západu slunce.

Více informací naleznete na www.haffo.roji.cz

Těší se na vás pořadatelé:
Lyžařský Oddíl Olešnice v Orlických horách
Horolezecký Oddíl Vrchoviny - Nové Město nad Metují

olesnice.jpg, 74kB

nahoru